Укрпошта запустила електронну марку


В Україні стала доступною електронна марка для рекомендованих листів.

Відповідна інформація розміщена на сайті Укрпошти.


Електронна марка – це новий сервіс для рекомендованих листів, за допомогою якого тепер можна замовити, завантажити та роздрукувати марку на звичайному принтері вдома чи в офісі всього за кілька хвилин. Тобто, тепер відправнику не потрібно зайвий раз приходити у відділення Укрпошти, щоб купити марки, та витрачати час на оформлення відправлень.


Окрім цього, сервіс покликаний покращити контроль доставки рекомендованих листів.


Як заявляють в Укрпошті, послуга електронної марки стане цікавою насамперед для великих державних інституцій, а також юристів, нотаріусів, які відправляють кореспонденцію у великих обсягах.


Наразі електронна марка доступна лише для рекомендованих листів. Але у 2024 році скористатися послугою зможуть українці, які відправлятимуть прості листи.


Щоб згенерувати електронну поштову марку, для цього потрібно лише увійти до Особистого кабінету на сайті Укрпошти https://www.ukrposhta.ua/ua, створити лист та оплатити вартість поштового відправлення за допомогою банківської картки.


У корпоративних клієнтів є можливість оплатити створені рекомендовані листи за рахунок авансу.


Застосування електронної марки дає можливість відстежити всі операції відправлення онлайн, відображати статус та історію відправлення в Особистому кабінеті користувача, скоротити витрати на використання поштових марок та підготовку листів.


Також однією з переваг для корпоративних клієнтів, що замовляють марки по договорам, стане оплата поштових послуг за фактом використання, а не передплатою.


"Все це дозволить національному поштовому оператору не просто зробити процес відправки листів комфортним для корпоративних клієнтів, а й розвантажити відділення від черг", - заявили в Укрпошті.


"Раніше кожен наш клієнт міг спостерігати, як одна людина довго стоїть біля віконця з пачкою листів, а оператор сумлінно наклеює низку марок на один конверт, вартість яких має відповідати вазі відправлення. І так по колу - 2 млн листів щомісяця проходять через наші відділення. Відтепер це в минулому", - додали в поштовій компанії.


Нагадуємо:


Електронна марка – це знак поштової оплати, що у вигляді QR-коду наноситься на листи, поштові картки, містить інформацію про індекс одержувача, дату створення поштового відправлення, вагу, номер відправлення та підтверджує оплату послуг поштового зв’язку.


Електронна марка широко використовується в сучасних поштах світу: у Великобританії, США, Німеччині, Ірландії та інших, для надання поштових послуг своїм клієнтам.


Впровадження електронної марки стало можливим завдяки Закону України "Про поштовий зв’язок", який набрати чинності 25 травня 2023 року. Закон став підґрунтям для впровадження нових послуг, пов’язаних з ІТ-технологіями, зокрема нових засобів оплати та способів доставки відправлень.


Економічна правда


Електронна марка - Офіційно і вперше в Україні!Вчора ми зробили дуже великий крок у майбутнє. 

По-перше, ви, може, здивуєтесь але Укрпошта відправляє більше 2 млн рекомендованих листів на місяць. А це в 5 разів більше простих листів. Особливо це важливо для органів державної влади, нотаріусів, юристів та приватних компаній. 

Але як було раніше: хочеш відправити лист, йдеш на пошту, купуєш марку (в одному віконці) (і ще й у великих обсягах, якщо для компанії), клеїш, ставиш штемпель та несеш у друге віконце. Або купуєш маркувальні машини, обслуговуєш їх, складаєш акти і т.п. І хоч, по суті, це працює (десятиліттями), але легше клієнтам і швидкості сервісу – не робить. Черги – було наше все. Особливо, коли хтось приніс багато листів. Але тепер все буде інакше. 

Вчора, завдяки прийнятому Верховною Радою новому закону про Поштовий зв’язок, (мої вітання тим, хто волав в залі, що він завадить у вступу в ЄС і віб’є десь якийсь цвях :), ми презентували нашу першу електронну марку. Починаємо з реєстрованих листів, а у 2024 році розширимо послугу і для простих, щоб нею могли скористатися всі українці. 

Хочу подякувати, перш за все, членам комітету ВР та авторам закону Юрію Киселю, Максиму Зуєву та Ігорю Негулевському, а також нашому міністерству – Олександру Кубракову та Анатолію Комірному за підтримку і за те, що допомагали просувати сучасні послуги і попрощатись з сургучом, печатками за зайвою регуляцією!

Окрім того, що пошта ще більше діджиталізується, а черги стануть меншими, це дозволить вам відстежити всі операції онлайн, відображатиме статус та історію відправлення і значно скоротить витрати. Тепер марку можна роздрукувати вдома чи в офісі на принтері.

Або ж оформити все онлайн, а у відділенні ми все швидко роздрукуємо. Вам залишиться лише зручно відслідковувати доставку онлайн. І це лише перший крок – далі будуть і нові послуги, і новий онлайн-кабінет, і додаток.

Такі марки вже успішно працюють у Великобританії, США, Великобританії, Німеччині, Ірландії та найбільш просунутих в поштових послугах країнах. А тепер і Україна доєднається до їх числа :)


Детальніше тут
Попереду ще багато цікавого, хай лише усе сприяє швидшим змінам :)

P.S. Про наші круті марки не турбуйтесь, вони залишаються і для відправлень, і для естетичного задоволення!Igor Smelyansky - Ігор Смілянський

Укрпошта

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!