Google представив багато нових функцій: чого чекати користувачам


На Search On компанія Google представила користувачам низку новинок, які суттєво розширять функціонал звичного пошуковика та сервісів Shopping


У середу, 28 вересня, на щорічному заході Google Search On компанія презентувала серію новинок, зокрема інструмент для пошуку та видалення персональних даних на просторах інтернету, нові функції пошуковика, пов’язані з екологічною безпекою, а також унікальні можливості для сервісів Shopping, зокрема - 3D-зображення товарів. Розгляньмо все по порядку.


Впровадження в Google Search функції пошуку та видалення особистої інформації


Так, компанія оголосила про суттєве розширення типів особистої інформації, яку користувачі можуть попросити видалити з результатів пошуку Google, включаючи контактну інформацію, наприклад номер телефону, адресу або електронну пошту. Незабаром функція також буде розширена на оповіщення.


Спочатку Google заявляв, що функція з’явиться у додатку "найближчими місяцями", не називаючи точної дати запуску. Учора ж стало відомо, що інструмент "Результати про вас" стане доступним для всіх англомовних користувачів США протягом наступних кількох тижнів, а невдовзі і у всьому світі.


Також буде представлено нову функцію, про яку поки не повідомляється. Відомо, що вона дозволить користувачам отримувати попередження про появу їхньої контактної інформації в результатах пошуку.


Варто зазначити, що деякі користувачі вже виявили неповний запуск функції на ранніх етапах розгортання. Наприклад, минулого тижня деякі юзери повідомили про те, що в додатку Google для Android вже з’явилася опція "Результати про вас".


Новинки Google Search On Фото: goodereader.com


"Після подання запиту на видалення, ви також зможете стежити за його виконанням у додатку, де можна відфільтрувати запити, що знаходяться в обробці, від тих, що були схвалені", - зазначалося у презентації.


Сервіс з’явився в той час, коли активно обговорюються погрози, пов’язані з "доксінгом" - способом погрожувати чи переслідувати людину, розкриваючи її особисту інформацію публічно без її дозволу. Це часто робиться, щоб змусити когось замовкнути через його переконання чи думки, і вважається однією з форм кібербулінгу. Але на відміну від традиційного тролінгу в інтернеті, де недоброзичливців можна просто заблокувати та повідомити про них, доксинг може завдати реальної шкоди, оскільки домашні адреси та контактна інформація людей стають надбанням громадськості.


Нові функції Google, пов’язані з екологічною безпекою


Перша така функція, про яку розповіли представники компанії на Search On, - це демонстрація річної вартості палива конкретного автомобіля, яким цікавиться користувач, підбираючи нову машину онлайн. Друга - оцінка викидів шкідливих речовин в атмосферу, що допоможе зрозуміти, який з автомобілів є екологічнішим.


"Якщо ви знаходитесь на ринку електромобілів, Google покаже приблизну вартість, запас ходу та швидкість зарядки для різних EV. Ви також зможете швидко знайти поблизу громадські зарядні станції, сумісні з конкретним електромобілем, який ви хочете придбати, що полегшить ухвалення рішення про покупку. Користувачі в США також незабаром зможуть побачити в пошуковій системі доступні федеральні податкові пільги при переході на EV", - розповідають представники компанії.


Новинки Google Search On Фото: techcrunch.com


Крім того, Google почне підкреслювати в результати пошуку, які товари є уживаними. Так, незабаром з’явиться новий ярлик "вживаний", який відображатиметься поряд із товарами. За словами компанії, ця функція покликана полегшити користувачам вибір на користь екологічності та, можливо, навіть заощадити гроші.


Пошуковий гігант також додає інформацію про викиди вуглекислого газу в атмосферу "на рівні інгредієнтів при пошуку рецептів". Незабаром користувачі зможуть оцінити, які продукти більш екологічні. За словами Google, інформація, яка відображатиметься, отримана від Організації Об’єднаних Націй. Ця функція скоро буде доступна у всьому світі для англомовних користувачів.


Також зазначається, що пошуковий інтерес до таких термінів, як "електромобілі", "сонячна енергія" і "комісійні магазини", за останній рік досяг нових максимумів у всьому світі. Частково це може означати, що інтерес до розвитку ідеї екологічності серед людей стрімко зростає.


Оновлення Google Shopping


На Search On компанія Google оголосила про додавання нових функцій, пов’язаних із покупками, включаючи візуальні складові (зокрема, 3D-зображення товарів), персоналізацію та покупку за допомогою перевірених відгуків.


Ці доповнення покликані допомогти компанії залучити споживачів до Google Shopping, що відбувається на тлі зростаючої конкуренції Amazon.


"Протягом багатьох років Amazon неухильно "від’їдає" у Google основний бізнес - пошукову цифрову рекламу. За прогнозами, до 2023 року Amazon займе 14,6% частки американського ринку, - зазначають експерти Insider Intelligence. - Частка Google на той час знизиться до 24,1% порівняно з 31,6% у 2019 році".


Для боротьби з цією загрозою Google вкладає значні кошти у свої послуги Shopping. Зокрема компанія постійно розширює пропозиції для продавців, пропонуючи навіть безкоштовні оголошення, інтегровані в результати пошуку.


Новинки Google Search On Фото: cocosolution.com


Одна з нових функцій від Google - Shop the Look, надасть користувачам можливість оцінити товар (наприклад, джинси, шарф або блузку) на різних моделях - реальних фотографіях, а не тільки 2D картинках. Активувати функцію можна набравши слово магазин перед самим запитом, наприклад, "магазин курток-бомберів".


Що стосується 3D-зображень, спочатку вони будуть протестовані кількома роздрібними партнерами Van’s та Skechers, а потім функція розшириться. Для цього компанія розробила спосіб автоматизації створення 3D-активів. Завдяки вдосконаленню машинного навчання Google тепер може використовувати лише кілька фотографій товару для створення 3D-зображення.


Нова модель спирається на технологію нейронного поля сяйва - тип нейронної мережі, також відомий як NeRF, який може створювати нові уявлення 3D-сцен із використанням 2D-зображень, пояснює Google.


"В той час, як деякі продавці мають у своєму розпорядженні такі 3D-зображення, для багатьох інших, особливо невеликих компаній, створення таких 3D-активів може бути дуже дорогим і забирати багато часу. Ми дійсно вважаємо, що ця функція здатна змінити гру для невеликих торговців, і ми з нетерпінням чекаємо на її вихід".


Ліліан Рінкон

старший директор з продуктів Google для магазинів


Джерело: PaySpace Magazine

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!