FCC дозволив SpaceX оснащувати Starlink літаки, судна та вантажівки


Федеральна комісія зв'язку (FCC) дозволила приватній космічній компанії SpaceX розміщувати інфраструктуру супутникового інтернету системи Starlink на літаках, судах та вантажному автотранспорті. Цей крок дозволить компанії продовжити розширювати надання послуг.


Starlink - супутникова система для надання широкосмугового доступу в інтернет, що належить SpaceX. Наразі компанія доставила на орбіту близько 2,7 тис. апаратів Starlink. Вартість послуг системи залишає $110 щомісяця. У травні SpaceX прозвітувала перед FCC про 400 тис. передплатників.


Дозвіл комісії включає підключення до суден та транспортних засобів, призначених для проживання. Минулого року SpaceX запросила дозвіл на обслуговування стаціонарних клієнтів. У травні компанія запустила версію свого сервісу для автофургонів, вартість послуги перевищує базову на $25.


SpaceX домагається дозволу FCC на підключення до Starlink літаків та суден з весни минулого року. Компанія наполягала на встановленні терміналів на всіх транспортних засобах, що рухаються в США.


Наприкінці року віце-президент SpaceX із продажу Джонатан Хофеллер заявив, що компанія проводить випробування систем Starlink на літаках американських авіаліній.


У квітні поточного року SpaceX оголосила про укладання угоди з американською авіакомпанією Hawaiian Airlines, яка передбачає оснащення літаків перевізника Wi-Fi-обладнанням. Авіакомпанія обіцяє не брати додаткову плату з пасажирів за користування інтернетом на борту.


Раніше того ж місяця SpaceX підписала аналогічну угоду з американським чартерним перевізником JSX. Устаткуванням Starlink оснастять до 100 літаків авіакомпанії.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!